MALTEPE DEVA ALİ HAKAN AĞAOĞLU İLE DEVAM

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Maltepe 1. Olağan Kongresi, Genel Başkan Ali Babacan’ın da katılımıyla gerçekleşirken tek aday olarak katılan Ali Hakan Ağaoğlu, yeniden ilçe başkanı oldu.

MALTEPE DEVA ALİ HAKAN AĞAOĞLU İLE DEVAM
  • 08 Kasım 2021, Pazartesi 15:31

Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen DEVA Partisi Maltepe 1. Olağan Kongresi’ne DEVA Partisi Genel Başkan Ali Babacan, Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin,  İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, Maltepe İlçe Başkanı Ali Hakan Ağaoğlu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe spor Kulüp başkanı Mehmet Akarsu, Genel Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Divan Başkanlığını Rize eski milletvekili Hasan Karal, Deva partisi  Çekmeköy Kurucu İlçe Başkanı Av.A.Kadir Kacamer'in yaptığı kongre başlamadan önce, Avrasya Özel Çocuklar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Aysu Umut Dilli gözetiminde müzik ve dans gösterileriyle renklendi. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, mali rapor Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Çeşmin Denizkurdu, faaliyet raporunu ise Maltepe İlçe Genel Sekreteri Kubilay Sevencan'ın okunması ve ibrasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını Maltepe İlçe Başkanı Ağaoğlu yaptı.

‘‘KORKMA TÜRKİYE, KORKMA MALTEPE, DEVA GELİYOR’’

Maltepe’den önce kongrelerini tamamlamış ve tamamlayacak olan ilçelere başarılar dileyen Ali Hakan Ağaoğlu, ‘’Partimize değer katan tüm ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, görev aldığı günden bu yana İstanbul DEVA’sına ivme katan, bizlere her anlamda destek olan sayın İl Başkanımız Dr. Erhan Erol’a da teşekkür ediyorum. Daha önce Genel Başkanımızın da defaten ifade ettiği bazı liderlerin ‘bu yasalar çıktığında il başkanı bulamayız’ sözünün biz genel başkanımızın oluşturduğu bu yapı altında inanın hiçbir şeye ihtiyaç duymadan sadece yönetim kurulu üyelerimizle çok rahatlıkla bu işlerin altından kalkılabilirliğini gördük. ‘Bu yasalar çıkarsa siyaseti finanse edecek insanlardan uzak kalırız’ fikri aslında siyaseti kirleten, yozlaştıran fikirdir. Bunlara hiç gerek olmadığı Sayın Genel Başkanımızın dürüst duruşuyla, hiç çekinmeden kendi arkadaşlarımızla bu işi başarabileceğimizi gördük. Burada sizin huzurunuzda bu yapılanmada emeği geçe tüm arkadaşlarıma hepsine teşekkür ediyorum. Korkma Türkiye, korkma Maltepe, DEVA geliyor.’’ diye konuştu.

EROL: ‘‘BİZ TÜRKİYE’NİN PARTİSİYİZ’’

Daha sonra konuşan DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, ‘‘Öncelikle bugün Maltepe ilçemizdeki kongremizde bugüne kadar gelen ilçe yönetim ekibine, başta Hakan Başkan başta olmak üzere hepsine çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Bugün kongrede seçilecek olan yeni ekibe de şimdiden başarıları diliyorum. Bugüne kadar gelinen süreçte iyi niyet ve samimiyetle tüm İstanbul teşkilatlarındaki kardeşlerim gibi Hakan Başkanımızın çalışmalarına da şahitlik ettim. O yüreği ve bileğiyle elinden geleni yaptığına ben şahidim, İstanbul şahit. Allah başkanımızı ve Maltepe’yi mahcup etmesin, Maltepe’de DEVA’yı mahcup etmesin. Biz Türkiye’yi tebessüm ettirmek için siyaset yapan bir anlayışa sahibiz. Biz de alternatif çok, biz de kemençe de var, davul zurna da var. Biz herkesin gönlüne hitap ederiz. Çünkü biz Türkiye’nin partisiyiz. Kongremizin hayırlar vesile olmasını diliyorum.’’ dedi.

BABACAN’DAN AK PARTİ VE MHP’YE SERT ELEŞTİRİ

Daha sonra kürsüye yoğun tezahürat ve alkışlarla gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti iktidarının artık hiçbir alanda politikası ve çözüm önerisi olmadığını kaydetti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez doğalgaz, elektrik ve akaryakıt zamlarının çözümü için vatandaşa “evlerinizi daha az ısıtın” sözlerini eleştiren Babacan, ‘‘Bunlar iyiden iyiye bu milletle artık dalga geçmeye başladılar. Bu, işi tam yüzsüzlüğe vurmak demektir’’ dedi. Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) kapatılması isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösteren Babacan, ‘‘Anayasa Mahkemesi’nin başkanı bizzat hedef gösteriliyor. Ayıptır ya. Hatta ve hatta, krizlerin ortağı sayın Bahçeli, defalarca ‘Anayasa Mahkemesi’ni kapatmak lazım’ dedi. Kusura bakmayın, bu sizin haddinize değil.’’ İfadelerini kullandı. 6 Kasım’ın Yükseköğretim Kurumu (YÖK) kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatan Babacan, iktidara geldiklerinde YÖK’ü kapatacaklarını söyledi.

Maltepe İlçe Kongresi’nde partililere hitap eden Babacan’ın konuşmasında satır başları şöyle:

‘‘FAHİŞ FİYATLARIN ALTINDA SAYIN ERDOĞAN’IN İMZASI VAR’’

“Rekabet Kurumu hükûmetin elinde oyuncak olmaması gereken bir kurum. Sayın Erdoğan ‘fahiş fiyat etiketi’ diye bir şey uydurdu. Bazı marketleri hedef gösterdi, Rekabet Kurumu bu marketlere cezayı kesti. Peki marketlerde fiyatlar fahiş de bakkalda, manavda, pazarda fiyatlar çok mu uygun? Fiyatlar her yerde yüksek. Ortada bir fahiş fiyat problemi var ancak, fahiş fiyatların en önemli sebebi fahiş döviz kurlarıdır. İlkokul çocukları biliyor, kimi kandırıyorsunuz? Kur arttığında her şeye zam geliyor. Fahiş döviz kurlarının sebebi, ekonominin kötü yönetilmesidir. Fahiş fiyatların tek bir sorumlusu var. Bu fahiş fiyatların altında tek bir imza var. Fahiş fiyatların altında partili, taraflı cumhurbaşkanlığı sisteminin imzası var. Sayın Erdoğan’ın imzası var.

‘‘OSMAN KAVALA KRİZİ YAŞANIYOR’’

Osman Kavala krizi yaşanıyor. Ülkeyi yönetenler, ‘Türkiye’nin altına imza attığı sözleşmelere uymuyoruz’ diyor. İnadına sürdürülen bu hukuksuzluk yüzünden Türkiye, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesinin bazı kararlarıyla karşı karşıya kalabilir. Avrupa Konseyi ile bu denli büyük kriz en son 12 Eylül darbesinin ardından yaşanmıştı. Sadece bu bile içinde bulunduğumuz hukuksuzluğun en çarpıcı örneği. Ülkeyi neredeyse askeri darbe dönemlerinin hukuksuzluk dönemine döndürdüler, o seviyeye getirdiler. Tam 19 sene önce, 12 Eylül anayasasının izlerini silme vaadiyle iş başına gelen bu iktidar, şu anda, 12 Eylül dönemine benzer hukuksuzlukların içinde. Zamanında asker vesayetine karşı çıkanlar, şu anda, yeni bir vesayet anlayışının odağı oldu.

‘’BIRAKIN YARGININ YAKASINI DA ADALET NEYSE O YERİNE GELSİN’’

Elin adamı, bu ülkeyi yönetenlere ‘Sen kendi vatandaşının temel haklarını yok sayıyorsun’ diyor. Sen niye konuşturuyorsun ki bunları? Onların haddine mi, onlara mı düşmüş? Bir hükûmetin, kendi vatandaşlarının haklarını ihlal etmekte olduğunu, elin adamlarından duyması kadar kötü bir şey olabilir mi? Bırakın şu yargının yakasını da adalet neyse o yerine gelsin.

‘‘BECERİKSİZLİK, İŞ BİLMEZLİK, POLİTİKASIZLIK’’

Biz, dünyanın en ileri hava savunma sistemlerinden birisi olan F-35 projesinin dört ana ortağından birisi olarak işe başladık. Parasını ödediğimiz, tescilini yaptırdığımız, tapusunu aldığımız uçakları bu hükûmet teslim alamadı. Ey naraları atmakla bu iş olmuyor. 1 milyar 400 milyon dolar F-35 projesine ver, uçakları alama; 2 buçuk milyar dolar S400’e ver, kullanama… Ne anladık? Şimdi ‘Madem F-35’i vermiyorsunuz, biraz daha F-16 verin” pazarlığı dönüyor. Böyle dış politika mı olur? Niye en son nesil uçağa zaten hakkın varken, tapusu varken alamıyorsun da ta 25-30 sene öncenin teknolojisine müşteri oluyorsun? Beceriksizlik, iş bilmezlik, politikasızlık…

‘‘İKTİDAR, DIŞ POLİTİKA VE GÜVENLİK MESELELERİNİ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANIYOR’’

Geçen hafta, sınır ötesi operasyon ile ilgili mecliste oylanan tezkere gündemdeydi. Ne büyük ortak ne de küçük ortak sınır ötesi operasyona gerekçe olan tehditleri açık açık saymadı. Sınır ötesi operasyon yetkisinin, hangi gerekçe ile, 2 yıllık bir süre için, yani önümüzdeki seçimleri de kapsayacak şekilde alındığının açıklaması yapılmadı.  Bundan önceki operasyonlarla, hangi başarıların kazanıldığı veya hangi eksiklerin kaldığı izah edilmedi. Elbette ülkemizin güvenliği önemli. Ancak, iktidar, özellikle son yıllarda, dış politika ve dış güvenlik meselelerini kendi iç siyasi çıkarları için kullanıyor.

‘‘ANAYASA MAHKEMESİ’Nİ KAPATMAK HADDİNİZE DEĞİL’’

Anayasa Mahkemesi, iktidar ortakları tarafından, bakanlar tarafından tehdit ediliyor. Anayasa Mahkemesi’nin başkanı bizzat hedef gösteriliyor. Ayıptır ya. Hatta ve hatta, krizlerin ortağı sayın Bahçeli, defalarca ‘Anayasa Mahkemesi’ni kapatmak lazım’ dedi. Kusura bakmayın, bu sizin haddinize değil.

‘BU ‘YOK’ DEVRİNİ KAPATACAĞIZ’’

Biz DEVA kadroları olarak bu ‘yok’ devrini kapatacağız. Biz, geçmişin vesayetçi ve katı devletçi aklına da karşıyız, bugünün popülist otokratik uygulamalarına da karşıyız. Biz, tüm vatandaşlarımızı, yepyeni bir sözleşmeye davet ediyoruz. Biz, vatandaşlarımızı, tam demokratik, özgür ve zengin bir Türkiye’ye davet ediyoruz.”

‘‘YÖK’Ü KAPATACAĞIZ’’

Bugün Yükseköğretim Kurumu’nun, YÖK’ün kuruluş yıldönümü. Kırkıncı yıl. Muhtemelen bu son yıl dönümlerinden biri olacak. Çünkü ilk seçimde iktidara geldiğimizde YÖK’ü kapatacağız.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 04.02.2023 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık