ÜMRANİYE BELEDİYESİ 18. GELENEKSEL RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI BELLİ OLDU

Ümraniye Belediyesi tarafından, bu yıl 18.si düzenlenen; sanat ve edebiyat dünyasında marka hâline gelen Geleneksel Resim Yarışması sonuçları belli oldu.

ÜMRANİYE BELEDİYESİ 18. GELENEKSEL RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI BELLİ OLDU
  • 04 Temmuz 2022, Pazartesi 19:06

              Ümraniye Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ve yeni yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılması açısından önemli olan yarışmaya, Türkiye’deki sanat çevrelerinin yanı sıra yurt dışından sanatçılar da ilgi gösterdi. Bu yıl resim yarışmasına 84 adet eser katıldı. Alanında uzman sanatçı ve akademisyen kadronun seçici kurulunda bulunduğu yarışmada, dereceye giren eserler belli oldu.

              Ümraniye Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen, “Sanatçı Bakışıyla Yeni Dünya Düzeni ve Daha Adil Bir Dünya” konulu 18. Geleneksel Resim Yarışması seçici kurulu, 03.07.2022 tarihinde Ümraniye Belediyesi’nde toplandı. Üyeler, yarışmaya gönderilen eserleri aşamalı olarak değerlendirmeye tabi tutarak, aşağıda isimleri belirtilen sanatçıların eserlerine 1., 2. ve 3.lük ödülleri ve 10 mansiyon ödülü verilmesine; ayrıca isimleri belirtilen sanatçıların eserlerinin sergilenmeye değer görülmesine oy birliği ile karar verdi.

ÖDÜL KAZANAN ESERLER

 

NO                   SANATÇININ ADI-SOYADI             RESİM ADI                 DERECE

1                        VAQİF ZEYİDGULİYEV                YENİ DÜNYA                BİRİNCİLİK

2                         FATMA KILIÇ                      KENTSEL DÖNÜŞÜM          İKİNCİLİK

3                       DİLBER İLDANLI                                                                 ÜÇÜNCÜLÜK

 

1                   ŞENGÜL ELEYDA BÜYÜKYILDIRIM                                         MANSİYON

2                             RUAA HASAN                                                                  MANSİYON

3                              UĞUR AVCI                  GERÇEKLEŞEN RÜYAM            MANSİYON

4                           ALEYNA IŞIK                                                                       MANSİYON

5                      GÜLSÜM SAYHAR                                                                 MANSİYON

6                            AYLA EROL                                                                       MANSİYON

7                          BURAK ERİM                            DENEYSEL                       MANSİYON

8                        SEHER ÖZCAN                           SIFIR ATIK                        MANSİYON

9                      RÜSTEM YILMAZ                          YARIM                             MANSİYON

10                   ŞÜKRÜ ASLIŞEN                                                                     MANSİYON

 

SERGİYE DEĞER GÖRÜLEN ESERLER

 

SANATÇININ ADI-SOYADI                                         RESİM ADI

1    BURAK ERİM      TEKNOLOJİ VE TARIM

2      VAQİF ZEYİDGULİYEV      ROBOTİK

3     ENGİN ELÇİ         DEĞİŞİM

4    DİLARA KARAGÖZ

5      NEZAHAT DUMAN          TOPRAĞIN HAZİNESİ

6      SEVDA UÇAN

7    MEHMET SATIRLI          SIĞINAK

8      BAHTİYAR BEKİT

9       EYLÜL ZAMANI        ADALET Mİ?

10     HÜMEYRA AKSU        HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN

11      HİLAL AŞKIN KURT

12    SÜMEYRA SAĞAY        BALONLAR

13     MELİSA KOÇOĞLU

14     VİLDAN AYBÜKE KIRANTAY         HUMA KUŞU

15     LALE GÜLYAŞAR

16    EMRE ATLAN

RESİMLERİN İADESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA: Ödül ve sergilenme listesinde yer almayan resimlerin makbuz karşılığında, Kültür İşleri Müdürlüğü’nden (Tel: 0216 443 56 00 Dâhili: 1350) 1 ay içerisinde alınması gerekmektedir. Sergilenme alan eserlerin teslimi sergi programlarından sonra yapılacak olup, sergi programları ve teslim alma bilgileri eser sahiplerine telefon ve mesajla haber verilecektir.

HİKÂYE VE ŞİİR YARIŞMALARI İÇİN AÇIKLAMA: Hikâye ve şiir dallarında katılımın yoğun olması sebebi ile değerlendirmeler uzamış olup, sonuçlar Kurban Bayramı dönüşünde ilan edilecektir.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 06.12.2022 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık